انواع کابل فشار قوی :سیم یا کابل معمولاً با توجه به میزان ولتاژ قابل پشتیبانی دسته بندی می‌شوند.اگر کابل بتواند ولتاژی بیش از 1000 ولت را پشتیبانی کند تحت عنوان کابل فشار قوی دسته بندی می‌شود. از ولتاژ بالا می‌توان برای توصیف یک سیم یا کابل چند رسانا استفاده کرد. سیم یا کابلی که به عنوان سیم و کابل ولتاژ بالا طبقه بندی می‌شود ، معمولاً برای انتقال قدرت الکتریکی استفاده می‌شود.

کابل‌های فشار قوی فاقد سرب هستند. این امر سبب می‌شود آن‌ها سبک ، راحت در دست ، دوست دار محیط زیست و ضد آب باشند. کابل‌های بدون سرب راه حل‌های مدرن برای شبکه‌های قدرت فعلی و آینده هستند.کابل‌های ولتاژ بالا بسیار قابل اعتماد در انتقال و توزیع نیرو هستند همچنین از این کابل‌ها برای کابل کشی شبکه انتقال ملی، ایستگاه‌های الکتریکی و شبکه‌های شهری استفاده می‌شود. در صورت لزوم، کابل‌های فشار قوی می‌توانند از پلاستیک‌های ویژه ساخته شوند. در صورت نیاز می‌توان از کابل فشار قوی در محیط‌هایی با احتمال آتش سوزی استفاده نمود.

برای خرید بهترین ها باید به روز باشید! :

به روزترین لیست قیمت سیم و کابل 

کاربرد کابل فشار قوی

کابل فشار قوی دارای کاربردهای بسیاری است که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

کابل‌های ولتاژ بالا دارای ماهیت ویژه‌ای هستند و با تابلوهای توزیع و کلیدهای مخصوص کار می‌کنند.آن‌ها اتاق‌های کنترل را قادر می‌سازند تا برای آزمایش سیستم‌های تأمین فردی از راه دور یا دستی کنترل شوند.

ایستگاه‌های فرعی برای کابل برق فشار قوی می‌توانند ولتاژ را در جهت توزیع آن در مناطق محلی کاهش دهند.لایه‌های نیمه‌ هادی باید بدون درز بوده و چند میکرومتر باشند. هرگونه شکافت یا فاصله بین همجوشی لایه‌ها و عایق می‌تواند بسیار خطرناک باشد.
از کابل فشار قوی روی دکل‌ها جهت توزیع برق و همچنین به صورت دفنی نیز استفاده می‌شود . کابل فشار قوی در ابعاد و اندازه های مختلف تولید شده است و می‌تواند تمامی سطح ولتاژ را پشتیبانی نماید.

انواع کابل فشار قوی

برای آشنایی با کابل افشان و انواع آن کلیک کنید!👈🏻 کابل افشان

انواع کابل فشار قوی

کابل فشار قوی با توجه به ولتاژ و نوع ساخت و لایه‌ها به سه دسته پر کاربرد تقسیم می‌شود. کابل فشار قوی در ابعاد و اندازه‌های مختلف تهیه و تولید شده‌اند که می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

کابل فشارقوی سرب‌دار

این کابل دارای روکش فلزی و غلاف جدا کننده از جنس پی وی سی است. در مقابل اشعه ماوراء بنفش و جانوران موذی مقاوم است. این کابل به صورت تک رشته و پنج رشته تولید شده است.

کابل فشار قوی زره دار

کابل فشار قوی زره دار در مقابل اشعه ماوراء بنفش و جانوران موذی کاملا مقاوم است. این کابل‌ها دارای غلاف و روکشی از جنس پی وی سی هستند.

کابل فشار قوی معمولی

این کابل برای ولتاژ اسمی ‌52 و 72.5 و 123 و 146 و 170 کیلو ولت مناسب است. سطح مقطع آن متنوع و تا 1600 میلی متر و به صورت تک رشته‌ای است.

انواع کابل فشار قوی

برای خرید بهترین ها همیشه به روز باشید!

به روزترین لیست قیمت سیم و کابل کسری

سطح ولتاژ کابل فشار قوی

سطح ولتاژ کابل فشار قوی از 30 کیلو ولت تا 36 کیلوولت متغیر است. این کابل‌ها می‌توانند تا 230 کیلو ولت را نیز پشتیبانی کنند. کابل فشار قوی با EHV مشهور هستند و در برخی موارد تا 400 کیلوولت را پشتیبانی می‌کند. کابل فشار قوی تنوع بالایی دارند و بسته به نوع رسانا، نوع روکش و حداکثر توان قابل پشیتبانی دسته‌های گوناگونی دارند.

سطح ولتاژ استاندارد شامل دسته‌های زیر است و آشنایی با این سطح ولتاژ راهنمای خوبی برای انتخاب سیم و کابل فشار قوی و فشار ضعیف است. این ولتاژ‌ها برای طراحی پست و انتخاب کابل فشار قوی اهمیت به سزایی دارند. در شبکه‌های مختلف برق فشار قوی می‌توان سطح ولتاژ را مورد بررسی قرار داد.

 ولتاژ فشار قوی HV

ولتاژ‌های بالاتر از 63 کیلو ولت و کمتر از245 کیلو ولت تحت ولتاژهای فشار قوی نام گذاری شده است. رنج استاندارد شده این سطح ولتاژ عبارت از:
72.5 ،100 ،123 ،145 ،170 ،245 کیلوولت

ولتاژ‌های فوق فشار قوی

این ولتاژ شامل 300، 360، 420، 525، 765 کیلو ولت است.
به صورت کلی ولتاژ‌های بیش از 800 کیلو ولت در دسته ولتاژ‌های ما فوق فشار قوی قرار می‌گیرد. در اصطلاح به ولتاژ‌های بیش از 36 کیلو ولت فشار قوی گفته می‌شود.

سطح ولتاژ کابل فشار قوی
نتیجه گیری

انواع کابل فشار قوی : یکی از معیارهای اصلی تقسیم سیم و کابل به انواع مختلف میزان ولتاژ قابل پشتیبانی آنها است هر چه قدر این میزان بیشتر باشد کابل و یا سیم مورد نظر قوی تر و یا سخت تر است.

کابل های فشار قوی براساس ولتاژشان به انواع مختلفی تقسیم می شوند . کابل های فشار قوی سبک، راحت، ضدآب و دوستدار محیط زیست هستند. یکی از کاربردهای اصلی کابل های فشار قوی هنگام آتش سوزی است ولی از این کابل در ایستگاه های الکتریکی، شبکه های شهری و … نیز استفاده می شود.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در سیم و کابل کسری تماس بگیرید. همچنین می توانید تجربیات و نظرات خود را در خصوص انواع کابل فشار قوی با ما به اشتراک بگذارید.

بروزرسانی 29.06.00

9 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *